MultiAdapt®

MultiAdapt®

je multifunkční výživový doplněk stravy, který napomáhá zlepšit přirozenou imunitní obranu organizmu a umožňuje optimalizovat metabolismus a obnovu svalové hmoty.

Užití:

▌potravinový integrátor, který je v denní dávce mimo jiné prospěšný k udržování pokožky zvířete v optimálním stavu

▌k udržování správného svalového napětí u psů, vystavených práci

▌k uspokojení výživových potřeb u štěňat v období růstu, u chovných fen v období březosti a kojení a u starších zvířat

▌v pooperačních obdobích

▌v období rekonvalescence po oslabujících nemocech díky stimulaci imunitního obranného systému, díky svým specifickým složkám

▌jako pomoc při léčbě antibiotiky

Složky obsažené v 1 tabletě o 1g:
Vitamín A 0,476 mg
Vitamín D3 0,0005 mg
Vitamín E 0,8 mg
Vitamín B1 6 mg
Vitamín B2 4 mg
Vitamín B6 2 mg
Vitamín B12 20 mg
Vitamín K3 0,062 mg
Biotin 0,5 mg
Vitamín C 6 mg
Niacinamid 2,6 mg
D-pantotenát vápenatý 6 mg
Cholinchlorid 50 mg
Cheláty – železité soli na bázi glycerinu 8,28 mg
Oxid zinečnatý 5,456 mg
L-selenomethionin 0,02 mg
Jodid draselný 0,01 mg
L- karnitin 20 mg
Sodná sůl dimethyl-glycinu 60 mg
Monohydrát síranu manganatého 0,616 mg
Pentahydrát síranu měďnatého 0,3144 mg
Řasa Spirulina 40 mg
Echinacea (třapatka) 10 mg
Šípková růže 10 mg
Astragalus (Kozinec) 10 mg

Aktivní látky:

▌Vitamín A – vitamín rozpustný v tucích (retinol), který hraje velmi důležitou roli u zraku, růstu kostí a při udržování pravidelných funkcí imunitního systému

▌Vitamín D3 – vitamín rozpustný v tucích (cholekalciferol) s antirachitickou aktivitou. Vitamin D hraje svou roli v regulačním mechanismu homeostázy vápníku, je důležitý pro vývoj skeletu a mineralizaci kostí.

▌Vitamín E – vitamín rozpustný v tucích (α-tokoferol) s antioxidační aktivitou.

▌Vitamíny skupiny B (B1 B2 B6 B12) – skupina ve vodě rozpustných vitaminů (thiamin, riboflavin, atd.), které působí jako tonikum, zajišťují energii pro autonomní nervový systém a udržují svalové napětí. Mají také antioxidační účinky a podporují imunitní systém.

▌Vitamin C – vitamín rozpustný ve vodě (kyselina askorbová) se silnými antioxidačními účinky. Vitamin C má schopnost chránit plazmatické lipidy, DNA a proteiny před různým oxidačním poškozením. Může se také použít jako imunostimulant ke zvýšení organické obranyschopnosti.

▌Niacinamid (vitamín PP) – vitamín, který zpomaluje oxidaci bílkovin a lipidů tím, že snižuje tvorbu volných radikálů.

▌Biotin a D-pantothenát vápenatý – vitamíny rozpustné ve vodě (Vit.H a Vit.B5, panthenol), které jsou významné v energetickém metabolismu a při syntéze mastných kyselin. Proto mají funkci podpory nervového systému, růstu a vývoje.

▌Glycinát železa – železo je jedním z nejdůležitějších stopových prvků. Podporuje tvorbu červených krvinek a tím zajišťuje správné okysličení všech tkání. Stimuluje funkci jater, hraje také důležitou roli v odolnosti vůči nemocem a je nezbytné pro udržení imunitního systému.

▌L-Karnitin – esenciální aminokyselina důležitá pro transport mastných kyselin přes membrány, čímž plní svou funkci nosiče energie.

▌Řasa Spirulina – vzhledem k tomu, že je bohatá na základní minerály, patří spirulina mezi zásadité potraviny, které pomáhají obnovit acidobazickou rovnováhu tkání. Kromě toho je bohatá na rostlinné proteiny (jako jsou biliproteiny, proteiny skupiny A a B, beta-karoten, vitamin. D, Vit. K a vit. E), je velmi užitečná pro nervový a imunitní systém a jako antioxidant.

▌Echinacea (rostlina, prášek) – Echinacea (Echinacea purpurea, Třapatka) – rostlina známá pro její imunostimulační a protivirové vlastnosti, je užitečná při obraně imunitního systému. Má schopnost aktivovat činnost fagocytů a lymfocytů a posilovat specifický imunitní systém. Obsahuje také flavonoidy (jako je luteolin, kaempferol, quercetin, apigenin); deriváty kyseliny kávové (echinakosid, kyselina chlorogenová), kyselina „cichoric“, obsažená kromě echinacey také v cikorce, čekance a dalších cca 60 bylinách, polyeny, alkylamidy a esenciální olej. Zejména echinakosid vykazuje antibiotickou a bakteriostatickou činnost, schopnou zpomalovat množení bakterií, které jsou obtížně kontrolovatelné; zatímco echinacein poskytuje rostlině protizánětlivé vlastnosti podobné kortikoidům.

▌Rosa Canina – šípková růže (prášek) – Gemmo deriváty klíčků mají imunomodulační vlastnosti, to znamená, že regulují imunitní odpověďi organizmu. Drobné plody (šípky) jsou považovány za “přírodní zdroje” vitaminu C, a proto mohou přispět k posílení přirozené obranyschopnosti těla.

▌Astragalus – Kozinec – (kořen prášek) – Astragalus (Astragalus membranaceus) je známý pro jeho imunostimulační, adaptogenní a detoxikační vlastnosti, pomáhá podporovat imunitní systém. Kořeny astragalusu obsahují triterpenové saponiny, flavonoidy, pyogenní aminy a polysacharidy. Polysacharidy zejména stimulují imunitní systém a posilují přirozené obranné mechanismy těla. Obsah saponinů přítomných v komplexu rostlin dává rostlině hepatoprotektivní účinek, protože jeho příjem chrání játra před poškozením způsobeným chemickými látkami nebo toxickými látkami.

▌Dimethylglycin – derivát glycinu a metabolitu cholinu, dimethylglycin (DMG), je určen ke stimulaci imunitního systému, a je také používán jako lék v poruchách pozornosti.

▌Monohydrát sulfátu manganatéhoa pentahydrát sulfátu měďnatého – prvkyi, které poskytují mangan a měď, stopové prvky, zvlášt důležité pro správnou funkci mozku, pro růst kostí a pro podporu imunitního systému.

▌Selen – selen je základní minerální látka, užitečná jako antioxidant, protože působí proti volným radikálům chránící před stárnutím a udržováním elasticity tkání.

Způsob podání:

podávejte v denní dávce perorálně (do tlamy zvířete) podle hmotnosti.

 
 
puppies silhouette
 
 
cat silhouette
 
small dog silhouette

Doporučená denní dávka

Kočky: váha do 5 kg    ½ tablety ráno a večer po dobu 7 dnů. Pokračovat s  ½  tablety denně.

Psi:  do 10 kg   1 tableta ráno  večer po dobu 7 dnů. Pokračovat s 1 tabletou denně.

Psi : 11 – 25 kg     2 tablety ráno a večer po dobu 7 dnů. Pokračovat se 2 tabletami denně.

Psi: nad 26 kg    3 tablety ráno a večer po dobu 7 dnů. Pokračovat se 3 tabletami denně.

Balení:

MultiAdapt®   –  doplňkové krmivo pro psy a kočky v tabletách, 60 tablet 1 g